معرفی اجمالی
شرکت مادر تخصصی (هلدینگ) عمران و مسکن ایران یکی از مجموعه شرکت های فعال در حوزه بلند مرتبه سازی و ساختمان، متعلق به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که آقای مهندس کمیلی با 27 سال سابقه فعالیت در صنعت ساختمان از سال 82 با سمت مدیر عامل و عضو هیات مدیره، مدیریت آن را بر عهده دارد.

شرکت مادر تخصصی عمران و مسکن ایران(سهامی خاص) در تاریخ 1373/07/16 تحت نام شرکت عمران و مسکن ایران در اداره ثبت شرکت های شهرستان اصفهان به ثبت رسید. متعاقب تصمیمات بنیاد مستضعفان در خصوص شکل گیری ساختار هلدینگ در امر شرکت داری، این شرکت از سال 1387 به عنوان یکی از هلدینگ های ساختمانی بنیاد با تحت پوشش قراردادن 7 شرکت مستقل و از سال 93 و پس از ادغام هلدینگ آتیه سازان در این شرکت، به عنوان تنها هلدینگ ساختمانی بنیاد مستضعفان با تحت پوشش قراردادن تمامی شرکت های ساختمانی و سرمایه گذار بنیاد مستضعفان در این رشته فعالیت، محسوب می گردد.

طراحی، ساخت، عرضه و فروش بیش از 2 میلیون متر مربع از مجموعه های مختلف مسکونی، تجاری، اداری، گردشگری، تفریحی و فرهنگی در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، کرمانشاه، کیش، رشت، تبریز و ... همچنین احداث ساختمان 36 طبقه در تهران و مطالعات احداث پروژه های بلند مرتبه، در عملکرد این هلدینگ چشمگیر و قابل ملاحظه است.